Milión detí sa modlí ruženec

Slovensko sa dňa 18. októbra 2017 opäť pripojí k takmer 70 krajinám, kde sa deti zjednotia v modlitbe ruženca za pokoj a jednotu vo svete. ACN Slovensko už pozvalo k účasti na tejto medzinárodnej iniciatíve mnohé školy, detské a mládežnícke organizácie, rehoľné a farské spoločenstvá. Podporu spoločnej modlitbe detí za pokoj a jednotu vo svete vyjadrilo viacero slovenských biskupov a ďalších predstaviteľov Cirkvi, ako aj riaditelia škôl a katechéti. 

 

Cieľom iniciatívy je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými dostupnými prostriedkami – predovšetkým modlitbou – bojovali za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách                  a krajinách. Ako povedal páter Pio: "Keď sa bude milión detí modliť ruženec, svet sa zmení."

 

Na webovej stránke www.miliondeti.sk nájdete potrebné informácie, napríklad návod pre deti ako sa modliť ruženec, príbeh z Fatimy, zaujímavé videá, fotogalériu kresieb detí žijúcich v krajinách, kde prebieha ozbrojený konflikt, a množstvo didaktických materiálov pre katechétov, pedagógov, animátorov  ďalších záujemcov – niektoré z nich vo viacerých jazykových mutáciách.

Radi privítame Vaše postrehy z  iniciatívy v podobe mailu (info@acn-slovensko.org) alebo príspevku priamo na našom Facebooku. Tešíme sa na Vaše komentáre, fotografie či krátke videá! Vďaka!

Plánované sprievodné akcie:

16. 10. 2017, 17:30 - TV LUX, relácia Doma je doma

18. 10. 2017, 09:00 - Modlitba sv. ruženca – priamy prenos TV LUX

17.10.2017